Що юзати, якщо хочете висловити дозвіл чи заборону на щось; поділитися невпевненістю у чомусь чи навіть комусь докорити? Діставайте зі свого лексичного словника модальні дієслова. Цього разу розбираємо may та might👇
Дієслово may у минулому часі звучить як might, а ще додається при узгодженні часів. Майбутньої форми немає, тож у цьому випадку обидва дієслова заміняємо на конструкцію — will be allowed to.
До прикладу:
- теперішній час(You may now begin your exam\Ви можете почати ваш іспит);
- минулий час(He asked if he might borrow the car\Він запитав, чи він міг би позичити авто);
- майбутній час(This deadline must be strictly complied with; no extension will be allowed).
Коли вживаємо ці модальні слова?
🔶Для вираження дозволу чи заборони
Наприклад, I knew i might take your book. – Я знав, що мені можна взяти твою книгу.
He may not accept Visa or Mastercard, but his service and efficiency is priceless. — Він може не приймати Visa або Mastercard, але його послуги та ефективність безцінні.
🔶Для вираження можливості
Наприклад, You may find yourself in a situation where you lose control of the vehicle. — Ви можете опинитися в ситуації, коли втратите контроль над транспортним засобом
This book may help you to cook something by yourself. – Ця книга може допомогти тобі приготувати щось самостійно.
🔶Для привітання чи побажання
Наприклад, May you both live a long life together in prosperity and happiness! – Хай ви проживете разом довге життя, сповнене достатком та щастям!
🔶Для вираження докору
Наприклад, You might help me, the bag is heavy. – Ти міг би й допомогти мені, сумка важка.
If you hadn’t forgotten your password, you might have been in control of your social media profiles then. – Якби ти не забув пароль, твої профілі у соціальних мережах могли б бути під контролем.
Занотовуйте правила та юзайте ці приклади у real life. А найпростіше це зробити на розмовних клубах у “Speak”. Із нами говорять з А2 у невеликих групах, тож вам буде комфортно покращувати мову, незалежно від рівня.